motywacja

Motywacja jest czymś, co tak naprawdę każdego dnia napędza nas do działania. Każdy z nas z pewnością miał w życiu czas kompletnego braku motywacji, a każde podjęcie jakichkolwiek działań okazywał się, jedynie próbą. Cały dzień zleciał nam z wręcz zerową produktywnością, bo albo leżeliśmy w łóżku, albo oglądaliśmy seriale i zajadaliśmy się przekąskami. 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/motywacja/ 

Brak motywacji do pracy 

Takie sytuacje zdarzają się również w życiu zawodowym. Praca staje się dla nas czymś przymusowym i kompletnie brak nam do niej motywacji. Istnieją jednak sposoby jak temu zaradzić. Dzisiaj przekonamy się jakie są tajniki motywacji w życiu zawodowym. Jesteście ciekawi?

Czego potrzebują pracownicy?

Duża ilośc osób nie jest zadowolona z proponowanych świadczeń dodatkowych takich jak np. karnety na siłownie czy inne tego typu Negatywnie ocenia je około 44% osób.

Pracownicy znacznie chętniej wybraliby:

  • elastyczną pracę – 46%,
  • rozszerzony pakiet opieki medycznej – 42%,
  • dofinansowanie dodatkowej edukacji – 38%,
  • dodatkowe dni urlopu – 32 %,
  • służbowy samochód – 20%..

Elastyczna praca to lepsza praca

Według tego zestawienia, najbardziej pożądanym świadczeniem nie związanym z pieniędzmi jest elastyczna praca. Około 74% wszystkich pracodawców twierdzi, że właśnie taką formę pracy oferuje swoim pracownikom. Z takiej formy pracy korzysta nieco więcej, niż połowa wszystkich pracowników. Nie ma się co dziwić, ponieważ w obecnej sytuacji jest to już norma.

O co tak naprawdę chodzi z elastyczną pracą i co kryje się pod jej pojęciem? 

Pod nazwą elastyczna praca najogólniej mówiąc kryją się pojęcia takie jak elastyczne godziny pracy czy praca zdalna. Jest to również coraz popularniejszy home office. Wprowadzenie elastycznej pracy w wielu przypadkach wymusiła epidemia koronawirusa. Sporo osób na swojej skórze doświadczyło zarówno zalet jak i wad takiego rozwiązania.

Zobacz też: http://www.centerfence.pl/mobywatel-aplikacja-ktora-ulatwi-nam-zycie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here