Księgowość online, co wybrać?

Nieodłącznym narzędziem przedsiębiorcy, który na co dzień zmaga się z realizacją zleceń dla swoich kontrahentów, jest program, który umożliwi mu szybkie wystawienie faktury online. Faktury papierowe ze względów ekologicznych, jak i ekonomicznych są coraz częściej wypierane przez dokumenty przesyłane drogą elektroniczną.

Jeśli w strefie biznesowej obracamy się już jakiś czas, to mamy świadomość swoich potrzeb i wymagań, co do działania programów, które wspierają nasze codzienne obowiązki. Jeśli jednak jesteśmy na początku swojej drogi biznesowej, to jednym z naszych zadań na początku będzie postawienie sobie pytania: jaki program do wystawiania faktur online wybrać?

Dla większości młodych przedsiębiorców jednym z głównych wyznaczników może być cena takiego produktu. Możemy zdecydować się na zakup programu autorskiego, co będzie wiązać się z częstą ręczną aktualizacją posiadanego programu, a jeśli nie jesteśmy w tych sprawach biegli, również i wizytą informatyka. Inną opcją jest wybór zyskującej z roku na rok popularność księgowości online. Takie oprogramowanie ma bardzo wiele zalet i czasem pozostawia daleko w tyle część programów instalowanych wyłącznie na jednym komputerze. Główną zaletą jest jej działanie w chmurze, co umożliwia nam dostęp niemal z każdego miejsca na ziemi, jeśli tylko mamy dostęp do sieci internet. Nie musimy się więc martwić o żaden backup, jak również o aktualizacje, które wynikają z przepisów podatkowych. Wszystko dzieje się niemal automatycznie bez konieczności naszej ingerencji, a jeśli już to jedyną naszą pracą po aktualizacji, może być tylko wyczyszczenie pamięci podręcznej w przeglądarce.

Jednym z godnych polecenia programów jest program do fakturowania wfirma.pl. Oprócz podstawowych funkcji, do których należy między innymi wystawienie faktury online, możemy rozszerzyć go o inne moduły w przyszłości. Dlatego też na początku prowadzenia własnej działalności gospodarczej, możemy zdecydować się na podstawowe funkcje, a dopiero później, kiedy nasz biznes się rozwinie dokupić dodatkowe jak np. moduł magazynowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here