Chcemy wyglądać ładnie, chcemy być szczupli? To wszystko wymaga ćwiczeń. Problem w tym, że osoba, która przez dwadzieścia lat nie ćwiczyła i nagle zacznie będzie miała poważne problemy. Zaraz zacznie ją boleć kręgosłup i co wtedy? Trzeba będzie zastosować różnego rodzaju ćwiczenia wzmacniające.

Na pewno nie można się poddawać, bo to by oznaczało dla nas porażkę. Pamiętajmy, że szczupła sylwetka to nie tylko super wygląd, ale również zdrowie w bardzo dobrej kondycji. Nie trzeba będzie tak często chodzić do lekarza i cierpieć. Najczęściej podczas różnych ćwiczeń i prac cierpi nasz kręgosłup. Trzeba, zatem dobrać sobie taki pakiet ćwiczeń, jaki gwarantuje nam, że wszystko będzie dobrze. Nie starajmy się czegoś robić na siłę, ale też nie kombinujmy żeby nie robić nic. Wtedy na pewno nasz cel będzie osiągnięty, a my będziemy zadowoleni.

Większość ćwiczeń, która wzmacniają kręgosłup oznacza, że trzeba będzie leżeć na brzuchu. Tak też trzeba będzie zrobić, a wtedy nasz kręgosłup będzie odciążony. Można wtedy ćwiczyć, wzmacniać mięśnie kręgosłupa. To nam się na pewno przyda, dlatego zastanówmy się ile możemy dziennie poświecić na to czasu. Wstawanie rano nieco wcześniej na pewno nam się nie podoba, ale tutaj chodzi o nasze zdrowie i trzeba o tym pamiętać.

Poza kręgosłupem bardzo ważne są ćwiczenia mięśni brzucha. Można po prostu zacząć robić popularne i znane brzuszki. Mamy różne warianty do wyboru, ale dla osób początkujących lepiej będzie, jeśli wybiorą coś łatwiejszej. Nie forsujemy się, bo na drugi dzień będzie wielki problem. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy systematycznie, a wtedy nie będziemy mieć z tym problemów.

Ćwiczymy codziennie

Można również zrobić to wszystko o wiele łatwiej. Jeśli mamy problemy z motywacją to może lepiej byłoby zapisać się na siłownię? Skorzystamy wtedy z personalnego trenera, który będzie doglądał naszych postępów.

Zawsze jest tak, że jeśli ktoś kogoś kontroluje to ta drugi osoba stara się o wiele bardziej. Jeśli będziemy chcieli ćwiczyć tylko w domu to porobimy tak przez kilka dni i damy sobie spokój. Taka jest nasza natura, że jeśli nie ma krytycznej oceny naszych działań to wydaje nam się, że nic nie trzeba robić.

Trener i siłownia to jest najlepsze rozwiązanie, bo jesteśmy wtedy bezpieczni i te metody ćwiczeń będą idealnie dobrane do naszych potrzeb. Na tym nam przecież bardzo zależy, bo chcemy wzmocnić swoje mięśnie, ale i chcemy wyglądać o wiele lepiej niż teraz. Jedno z drugim jest mocno powiązane i zawsze musimy o tym pamiętać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here