Co zrobić, aby zmotywować dziecko do nauki niemieckiego

Wiele dzieci podchodzi niechętnie do nauki języka niemieckiego. Długie, skomplikowane słowa nie są łatwe w przyswojeniu. Nie można również nie wspomnieć o relatywnie trudnych zasadach gramatyki. Początki bywają ciężkie, jednak po pewnym czasie wszystko potoczy się z górki. Właśnie dlatego nie warto poddawać się już na starcie! Rodzic powinien umiejętnie zmotywować swoją pociechę do aktywnego działania.

Wybór kompetentnego nauczyciela

Samodzielna Nauka języka niemieckiego nie jest dobrym pomysłem w przypadku kilkulatków. Oczywiście w zaciszu domowym można uczyć się nowych wyrażeń oraz słówek, jednak umiejętności powinny być szlifowane pod okiem doświadczonego, a zarazem kompetentnego nauczyciela.

Nauka języka niemieckiego przebiega efektywniej, jeśli mamy kontakt z profesjonalnym lektorem. Sporym atutem jest fakt, że potrafi wyłapać on błędy jeszcze przed ich utrwaleniem. Chroni to przed nabyciem złych nawyków, których wyeliminowanie to prawdziwe wyzwanie.

Zakup materiałów edukacyjnych

Nauka języka niemieckiego wymaga samodyscypliny. Liczy się nie tylko czas spędzony z nauczycielem. Istotne jest to, aby samodzielnie ćwiczyć nabyte umiejętności. Rodzic może to kontrolować poprzez zadawanie rozmaitych ćwiczeń. Nie można jednak przesadzać w drugą stronę. Natłok obowiązków często przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Smyk powinien czerpać radość z nauki!

Niezbędny jest zakup materiałów edukacyjnych, które będą wsparciem podczas nauki języka niemieckiego. Mowa tutaj nie tylko o podręcznikach oraz zeszytach ćwiczeń. W dzisiejszych czasach prawdziwym hitem stały się aplikacje mobilne, a także gry wspomagające naukę języka niemieckiego. To sprawdzony sposób na to, aby wzbudzić zainteresowanie nawet wymagającego malucha.

System nagród

Do systemu nagród należy podejść z należytą ostrożnością. Dziecko musi mieć świadomość, że uczy się dla siebie, a nie rozmaitych prezentów. Można jednak zmotywować smyka poprzez wręczanie drobnych upominków za odnoszone sukcesy. Nie można również zapomnieć o pochwałach.

Każdy smyk uczy się języka niemieckiego we własnym tempie. Nie należy porównywać go do innych, ponieważ działa to zniechęcająco. Krytyka sprawi, że dziecko nie będzie miało ochoty uczestniczyć w zajęciach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here