Szukasz nowoczesnych kierunków studiów? Sprawdź uczelnie prywatne!

Obecnie ogromną konkurencją dla uniwersytetów państwowych są uczelnie prywatne. Coraz częściej studenci zapisują się na kierunki studiów proponowane właśnie przez tego rodzaju placówki. Czym zatem wyróżnia się uczelnia prywatna i dlaczego studiowanie na niej może się opłacić?

Innowacyjny program i doświadczona kadra

Na wstępie warto zaznaczyć, że uczelnie prywatne często proponują takie same kierunki studiów, jakie są dostępne na uniwersytetach. Dla przykładu Grupa Uczelni Vistula ma w ofercie podstawowe programy, takie jak: filologia, zarządzanie, informatyka czy turystyka i rekreacja, o których można przeczytać na stronie https://www.vistula.edu.pl. Do wyboru jest tryb studiów (stacjonarne lub zaoczne) oraz możliwość studiów online.

Jednak tym, co nierzadko odróżnia sektor prywatny od publicznego, są nowoczesne kierunki i specjalności, nastawione na potrzeby współczesnego człowieka, takie jak chociażby biznes międzynarodowy. Właśnie takie innowacyjne specjalności są jedną z zalet studiów prywatnych. Stawiają one na niepowtarzalny i wyróżniający się program edukacji. Kolejnym atutem jest zatrudniona kadra. Pracownikami uczelni niepaństwowych są osoby znane w kraju i na świecie, z wieloletnim doświadczeniem i aktualną wiedzą. Można odczuć indywidualne podejście do studenta oraz brać udział w ciekawych, interaktywnych zajęciach oraz ćwiczeniach nastawionych na komunikację, wymianę poglądów czy naukę praktyczną. Niekwestionowanym plusem oferty prywatnej jest także możliwość wybrania języka wykładowego. W uczelniach zrzeszonych w Grupie Vistula dodatkowym językiem jest angielski. Taka opcja daje szansę na poszerzanie wiedzy nie tylko z zakresu wybranego kierunku, ale także w obszarze językowym.

Nacisk na praktykę

Uczelnie prywatne charakteryzują się tym, że priorytetem dla nich jest nauka praktyczna. Biuro karier pomaga studentowi znaleźć idealne miejsce do odbycia praktyk bądź staży albo organizują wyjazdy w ramach ćwiczeń. Wszystko po to, by w przyszłości absolwent odnalazł się w zawodzie i był przygotowany na nowe wyzwania.

Możliwa jest również wymiana studencka. Program Erasmus jest jak najbardziej dostępny i można się na niego zapisać w trakcie trwania studiów. Studiowanie w innym kraju, poznawanie obcych kultur i języków otwiera na świat i sprawia, że człowiek jest bardziej pewny siebie oraz zbiera nowe doświadczenia. Warto dodać, że po ukończeniu minimum I stopnia można skorzystać z kursów i szkoleń lub studiów podyplomowych danej uczelni. To gwarantuje dalszy rozwój i poznanie szczegółów, które być może nie przewinęły się w programie podstawowego kierunku.

Wykwalifikowana kadra, nowoczesne kierunki studiów oraz szerokie możliwości rozwoju to magnes dla osób ambitnych i chcących zapewnić sobie dobrą przyszłość. Inwestycja w wykształcenie nigdy nie jest złą decyzją i bardzo szybko zwraca się w postaci awansu czy nowej, dobrze płatnej posady.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here