Jak powstrzymać wzdęcia u dziecka?

Wzdęcia u dziecka, jeśli pojawiają się dość rzadko, nie są niczym niepokojącym, a po prostu naturalną reakcją młodego organizmu na połykanie powietrza w trakcie jedzenia. Jeśli jednak zauważasz takie problemy coraz częściej, to może się okazać, że Twoja pociecha potrzebuje badań, pomocy specjalisty lub po prostu skutecznego leku na wzdęcia dla dzieci. Jak powstrzymać wzdęcia u pociechy? Wśród jakich środków szukać, żeby szybko przynieść ulgę maluchowi? Czy istnieje skuteczny środek na wzdęcia u dzieci wydawany bez recepty?

Simetykon w kroplach – czy warto się na niego zdecydować?

Preparaty na bazie simetykonu są dostępne bez recepty, więc jeśli wzdęcia nie są bardzo natężone oraz uciążliwe i nie trwają wiele dni, to można zastosować tę substancję jako pierwszą pomoc i sposób na powstrzymanie wzdęć. Najłatwiejszym rozwiązaniem, żeby podać lek na wzdęcia dla dzieci, jest wybranie preparatu w kropelkach. Na rynku dostępny jest simetykon właśnie w takiej formie. To skuteczny lek na wzdęcia dla dzieci, a co ważne, można go podawać nawet niemowlęciu. Wystarczy odpowiednią ilość produktu według zaleceń producenta dodać do mleka lub zaaplikować go małą łyżeczką tuż przed karmieniem piersią. Simetykon powoduje, że gazy są łatwiej wchłanianie przez ściany jelita i usuwane z nich dzięki perystaltyce.

Dimetykon – czy to dobry lek na wzdęcia dla dziecka?

Skutecznym środkiem na wzdęcia dla dzieci jest również dimetykon, którego zaletą jest fakt, że działa wyłącznie w przewodzie pokarmowym. Sprawia, że napięcie pęcherzyków gazu zmniejsza się i są one wchłanianie przez ścianę jelita, a następnie wydalane z organizmu. Dimetykon również jest dostępny w formie kropli, więc jego podanie nawet małemu dziecku nie będzie stanowiło problemu. Preparaty z tą substancją są sprzedawane bez recepty, a podając je, należy stosować się do zaleceń z ulotki.

Co jeszcze można zrobić, kiedy dziecko zmaga się ze wzdęciami?

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak powstrzymać wzdęcia, warto zainteresować się nie tylko lekami na wzdęcia dla dzieci z simetykonem czy dimetykonem w składzie, ale również ziołowymi preparatami, które są odpowiednie dla starszych pociech. Produkty na bazie kopru włoskiego działają pozytywnie na układ trawienny. Przywracają bowiem prawidłowe trawienie, a dodatkowo niwelują problemy ze wzdęciami i pomagają pozbyć się bólu brzucha. Należy pamiętać, że nie są przeznaczone dla niemowląt, a jedynie dla starszych dzieci. Ważna jest również odpowiednia dieta, która jest skutecznym środkiem na wzdęcia u dzieci. Należy wyeliminować przynajmniej na jakiś czas warzywa kapustne, owocowe soki i słodycze. Ważne jest obserwowanie dziecka i sprawdzanie, co działa na niego niekorzystnie.

Skuteczny środek na wzdęcia u dzieci można kupić bez recepty. Należy podawać go zgodnie z zaleceniami producenta, a dodatkowo zapewnić dziecku odpowiednią dietę. Jeśli problem utrzymuje się zbyt długo, konieczna może okazać się wizyta u specjalisty celem wykluczenia problemów z alergią, na przykład na laktozę bądź gluten.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here