Osłonki na storczyki

Storczyki to jedne z najczęściej występujących w domach czy w ogródkach roślin. Są one bardzo dekoracyjnymi kwiatami, dlatego też bardzo często wręcza się je w ramach prezentu z przeróżnych okazji.. Trudno się zresztą dziwić, długa łodyga zakończona rozłożystym, bardzo ciekawym kwiatem na pewno spodoba się każdemu. Dodatkowo storczyki występują w ogromnej liczbie gatunków i wszelakiego rodzaju odmian. Można je hodować właściwie wszędzie – zarówno w ogrodzie, jak i w doniczkach balkonowych czy parapetowych.

Niestety storczyki są również niezwykle delikatne. Dlatego też dobrym pomysłem będzie zabezpieczyć je odpowiednią zasłonką. Dzięki temu prostemu zastosowaniu możemy być pewni, że nasze storczyki będą bezpiecznie się rozwijały, a żadne czynniki zewnętrzne nie będą powodowały ich uszkodzeń.

STORCZYKI – KRÓTKI OPIS

Storczyk, to rodzaj bylin należących do rodziny storczykowatych (Orchidaceae). W zależności od ujęcia systematycznego klasyfikowanych jest do tego rodzaju od 17 do 33 gatunków, przy czym większa liczba podawana jest w starszych klasyfikacjach. Storczyki charakteryzują się głównie przepięknym wyglądem i wielorakim zastosowaniem. Storczyki posiadają ponad 880 zarejestrowanych gatunków. Jest to jednak z największych ilościowo rodzin roślin, na  równi z rodziną astrowatych.

osłonka na storczyk będzie ładnie wyglądać

STORCZYKI – JAKIE OSŁONKI WYBRAĆ? PODSTAWOWE INFORMACJE​

Ostatnią i zarazem najważniejszą kwestią, jaką należy tu poruszyć, są oczywiście osłonki na storczyki.  Niezwykle ozdobne rośliny nie potrzebują wyjątkowo dekoracyjnych​   dodatków. Osłonki do storczyka​  o prostych formach, minimalistycznych kształtach są​  idealnym rozwiązaniem. Uwydatniają efektowny wygląd tych kwiatów i nie przyćmiewają jego piękna nadmierną dekoracyjnością. W ofercie dostępne są osłonki oraz doniczki do​   storczyków o prostych kształtach, głównie inspirowanych prostotą geometrycznych modeli​ brył. Powinny one oczywiście być utrzymane w jednolitym kolorze. Dzięki temu nie zabiorą one uroku storczykom, które w swojej formie są bardzo kolorowe i posiadają wiele kształtów, a także i załamań. Przeciwnie będą jedynie przyjemnym dodatkiem, który uwydatni to co w tych kwiatach jest oczywiście najlepsze. Storczyki należą także do kwiatów relatywnie wysokich. Oznacza to, iż sama osłonka również powinna osiągać mniej więcej rozmiary całościowe kwiatu. Jeżeli zaś chcemy podziwiać kwitnienia rośliny ważne jest, aby osłonka nie zasłaniała kielicha kwiatu. Dlatego też najlepiej będzie wybrać na początek większą osłonkę, którą przy pierwszych kwitnieniach będzie można po prostu zginać lub rolować, aby stała się mniejsza, ale jednocześnie pozostawała możliwość jest zwiększenia w wypadku, gdy kwiat osiągnie już większe rozmiary.

Kosz jednej sztuki osłonki na storczyki​ nie jest wcale zatrważający. Większość  osłonek​  do storczyków kosztuje w okolicach od 30 do 50 złotych. Oczywiście występują one​ również w przeróżnych kształtach i w obfitej gamie kolorystycznej, a także różnią się materiałem, który został użyty do jej wykonania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here