Problemy zdrowotne są dla mężczyzn szczególnie wstydliwe. Nierzadko panowie wręcz bagatelizują oznaki różnych schorzeń, bojąc się okazania słabości. Przyczyną niechęci do zadbania o własne zdrowie może być również konieczność wprowadzenia określonych zmian w stylu życia, dotyczących m.in. diety czy aktywności fizycznej. Niektóre męskie przypadłości występują szczególnie często, dlatego warto poznać je bliżej.
Problemy z żołądkiem
Dolegliwości związane z wrzodami trawiennymi dotykają ponad połowy dorosłych mężczyzn. Najczęściej występują u panów żyjących w ciągłym stresie, znerwicowanych oraz nieregularnie się odżywiających. Jedną z przyczyn pojawienia się wrzodów może być bakteria helicobacter pylori. Choroba wrzodowa może być na szczęście skutecznie leczona farmakologicznie.
Schorzenia prostaty
Prostata zlokalizowana jest bezpośrednio pod pęcherzem moczowym, otaczając początkowy odcinek cewki moczowej. Ten nieduży gruczoł nazywany bywa również sterczem lub gruczołem krokowym. Zadaniem prostaty jest produkowanie wydzieliny, która zapewnia plemnikom odpowiednie odżywienie. Jej obecność umożliwia im sprawne funkcjonowanie i przemieszczanie się. W przypadku problemów z gruczołem krokowym, zaczyna on ulegać powiększeniu. Najczęściej powiązane z tym problemy objawiają się ok. 50 roku życia, utrudniając oddawanie moczu. Schorzeniom prostaty z reguły towarzyszy ostry ból i stan zapalny, co zwykle wymaga pomocy urologa.
Kłopoty z sercem
Choroby układu krążenia coraz częściej dotykają nie tylko starszych mężczyzn, ale również znacznie młodszych i aktywnych zawodowo. Winne jest niewłaściwe odżywianie i stres, a także nadużywanie alkoholu i papierosów. Szczególne zagrożenie stanowi miażdżyca, powodowana odkładaniem się złogów cholesterolu i soli wapnia w tętnicach. Choroba ta prowadzi do zwężenia wewnętrznego przekroju tętnic, przez co krew zaczyna mieć problemy z dotarciem do poszczególnych narządów. Tętnice z czasem całkowicie się zatykają, czego konsekwencją może być udar mózgu lub zawał.
Łysienie androgenowe
Wstydliwe zjawisko łysienia androgenowego pojawia się u mężczyzn już pomiędzy 18 a 20 rokiem życia. Nie jest to jednak choroba, a naturalna skłonność genetyczna. Za przyczynę problemu uważa się miejscową nadprodukcję enzymu, który przekształca testosteron w dihydrotestosteron. Hormon ten powoduje stopniowe obkurczanie się mieszków włosowych, przez co tracą one zdolność tworzenia nowych włosów. Istnieją różne leki przeciw łysieniu androgenowemu, a także zabiegi pozwalające na przywrócenie utraconych włosów.
Otyłość brzuszna
Otyłość brzuszna to patologiczne zjawisko, objawiające się nadmiernym rozrostem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Problem ten występuje u nawet 40 proc. mężczyzn, stanowiąc przyczynę bezdechu sennego, choroby wieńcowej, cukrzycy czy wysokiego poziomu cholesterolu. Otyłość brzuszna może w skrajnych przypadkach przekształcić się w otyłość olbrzymią. W leczeniu pomocna jest zmiana stylu życia oraz diety. Kluczowe znacznie ma zwiększenie ilości ruchu przy obniżeniu podaży kalorycznej.
Problemy z narządami rozrodczymi
Często występującym problemem u mężczyzn są kłopoty z erekcją. Prowadzi do nich przewlekły stres i przemęczenie. Erekcję osłabia również nadużywanie alkoholu. Inna wstydliwa dolegliwość to przedwczesny wytrysk. W większości przypadków ma podłoże psychologiczne, a pomocne w leczeniu są różne ćwiczenia. Istnieją nawet specjalne prezerwatywy, które ułatwiają powstrzymywanie wytrysku i zwiększają satysfakcję ze zbliżenia. Przypadłością dotykającą wielu mężczyzn jest także brak zadowolenia z rozmiarów penisa. W takim przypadku pomocne mogą się okazać tabletki Extreen. W nieinwazyjny i naturalny sposób poprawiają one libido, zwiększając jednocześnie rozmiary członka. Środek ten został szczegółowo opisany na stronie https://wsibie.edu.pl/extreen/. Preparat zawiera składniki, które rozluźniają ściany naczyń krwionośnych prącia. Tabletki Extreen przyczyniają się również do wzrostu produkcji tlenku azotu, ułatwiają mężczyźnie osiągnięcie erekcji.