Nowe firmy pożyczkowe – jak weryfikować ich wiarygodność?

Mimo wielu ograniczeń w działaniu firm pożyczkowych, powstawanie nowych jest nieuchronną konsekwencją dużego zapotrzebowania na pożyczki pozabankowe. Nowe firmy pożyczkowe pojawiają się jak grzyby po deszczu.

Nowe firmy pożyczkowe – naturalny rozwój rynku

Metodyka pożyczania pieniędzy przez Polaków mocno zmieniła się na przestrzeni lat. Kiedyś w razie problemów finansowych pożyczało się pieniądze od rodziny lub znajomych. Później, wskutek rosnących cen sytuacja finansowa wielu osób pogorszyła się na tyle, że proszenie o pożyczkę w kręgu najbliższych było często bezskuteczne. Nadeszła era kredytów bankowych i to one stały się źródłem finansowania w trudnych czasach. Niestety z czasem warunki przyznawania kredytów tak się zaostrzyły, że wielu ludzi nie było na nie stać. Pojawiły się nowe firmy pożyczkowe – dokładnie firmy pozabankowe udzielające szybkich pożyczek bez zaświadczeń. Te firmy bardzo szybko zyskały zaufanie Polaków, a to wszystko dzięki ofertom skrojonym na miarę potrzeb różnych osób. Sukces tych firm doprowadził w szybkim czasie do pojawienia się na rynku coraz to nowych pożyczkodawców. Obecnie notujemy prawdziwe zatrzęsienie tego typu firm, a to sprawia, że wybór konkretnej może być trudny.

Nowe firmy pożyczkowe kontra sprawdzeni pożyczkodawcy

Między sprawdzonymi pożyczkodawcami działającymi na rynku od kilku lata a nowymi firmami pożyczkowymi trwa zacięta „walka” o klientów. Firmy o dłuższym stażu zdążyły już wypracować sobie renomę i zachęcić do współpracy duże grono klientów. Nowe firmy pożyczkowe walczą ze sobą i ze starszymi firmami o nowych klientów i o przejęcie klientów od innych firm. Ta walka wbrew pozorom wprowadza na rynek bardzo potrzebną różnorodność. W celu zdobycia klientów, nowe firmy pożyczkowe oferują coraz to lepsze warunki udzielania pożyczek, a dla klientów oznacza to tańsze chwilówki i więcej swobody. Suma summarum jest to rozwiązanie naprawdę korzystne. Oferty takich firm możesz sprawdzić na 7pozyczki.pl/nowe-firmy-pozyczkowe.

Ocena wiarygodności firm pożyczkowych

Osoby planujące wzięcie pożyczki bardzo często zastanawiają się, czy skorzystać z oferty firmy o ugruntowanej pozycji, czy też wypróbować nową firmę. Powód jest zwykle prosty. Firmy działające już od jakiegoś czasu zwykle zdążyły „dorobić się” zarówno pozytywnych, jak i negatywnych ocen od swoich klientów, natomiast nowe firmy pożyczkowe mogą nie mieć jeszcze żadnych ocen lub tylko pierwsze – pozytywne. Użytkownicy internetu oceniający firmy pod kątem takich opinii mogą odnieść wrażenie, że firma z dłuższym stażem nie jest taka solidna, ta nowa – skoro nie ma żadnych negatywnych ocen – z pewnością jest lepsza. Takie rozumowanie bywa na wskroś błędne, dlatego że rzetelna ocena mogłaby być wykonana w ten sposób tylko wtedy, kiedy dwie porównywane firmy miałyby tyle samo opinii. W takiej sytuacji łatwo byłoby porównać odsetek tych negatywnych, natomiast przy nierównej liczbie opinii wiarygodna ocena nie jest możliwa. Ten stan rzeczy z jednej strony działa na korzyść dłużej działających firm, a z drugiej strony pozwala się wybić tym nowym.

Jak weryfikować legalność działania nowych firm pożyczkowych

Każda nowa firma pożyczkowa musi być wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego oraz do Rejestru Firm Pożyczkowych i musi uzyskać stosowne pozwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego. Jeśli konkretna firma nie spełnia tych trzech wymagań, to działa nielegalnie. W danych kontaktowych każdej firmy musimy znaleźć wszystkie informacje pozwalające ją łatwo zweryfikować pod kątem legalności. Dokładne dane można sprawdzić też w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wszystkie te szczegóły sprawdzisz łatwo przez internet.

Porównanie ofert nowych firm pożyczkowych

Jeśli już upewnisz się, że dana firma pożyczkowa działa legalnie, przychodzi czas na sprawdzenie jakości jej usług. Warto wziąć pod uwagę minimalne i maksymalne progi pożyczkowe, terminy spłat i koszty pożyczek. Te aspekty skontrolujesz łatwo na stronie 7pozyczki.pl. Porównywarka pożyczek pozabankowych jest źródłem cennych informacji dotyczących ofert poszczególnych firm. Taki ranking pozwoli Ci ocenić, które firmy działają najlepiej, a które cieszą się mniejszym zainteresowaniem. Zobaczysz różnice w ofertach poszczególnych firm i łatwo wybierzesz tę, która jest w Twoim przypadku najlepsza. Takie porównanie jest przede wszystkim bardzo szybkie, a ponadto wygodne. Nie tracisz niepotrzebnie czasu, a możesz w każdej chwili poznać aktualną ofertę wybranych firm i złożyć wniosek o pożyczkę przez internet.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here