jaki bank wybrać

Banki są jednymi z najważniejszych instytucji usługowych dzisiejszego świata, ponieważ można powiedzieć, że w dużej mierze rządzi nim dzisiaj pieniądz. Bank jako miejsce przeprowadzania transakcji finansowych rośnie na znaczeniu sukcesywnie, a coraz to nowe lokale tego typu są otwierane i dołączają do sporej już w tej chwili konkurencji.

Nawet w małych miastach otwierane są placówki wielu banków, co przynosi wielką niepewność u potencjalnych klientów – z grona sporej ilości instytucji nie są oni w stanie wybrać tej najlepszej. Ciężko bowiem zdecydować jaki bank wybrać, kiedy na jednej tylko ulicy znajduje się ich kilka. Warto więc kierować się paroma prostymi kryteriami, które powinny pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Przede wszystkim należy pamiętać, że banki rozumieją to, że konkurencja nie śpi i cały czas starają się proponować nowym klientom coraz to nowsze rozwiązania. Pojawiają się okresowe promocje takie jak zwroty pieniędzy, wynagrodzenia za założenie konta. Pojawiają się zniżki i oferty dedykowane dla konkretnych grup takie jak wypłacenie pieniędzy za przyniesienie i pokazania świadectwa z czerwonym paskiem. Pewien bank zdecydował się nawet płacić za polecenie – jeśli jedna osoba powie, że założyła konto z rekomendacji osoby drugiej ta ostatnie dostanie określoną kwotę pieniężną.

pieniądze

W praktyce więc mamy do czynienia z wielką rywalizacją o klienta, w której banki bardzo często są skłonne same zapłacić, niejako zainwestować, aby tylko kolejna osoba założyła u nich konto. Tego typu promocje warto śledzić na bieżąco, a kiedy będzie potrzeba założenia konta bankowego zastanowić się, który bank jest w stanie dać najwięcej, aby do niego dołączyć. Jako klienci powinniśmy dzisiaj znać swoją wartość i wiedzieć, że jesteśmy pożądani przez właściwie każdy bank i często możemy stawiać swoje własne warunki.

Podobne mechanizmy funkcjonują obecnie u operatorów, którzy również o konsumentów ścierają się niezwykle mocno. Wracając do banków, ułatwione zadanie jeżeli chodzi o szukanie ofert ma młodzież.
Wiele banków chce szukać przyszłych klientów wśród obecnych nastolatków i oferuje specjalne konta młodzieżowe, które charakteryzują się rozmaitymi profitami takimi jak brak opłat za prowadzenie konta czy darmowe przelewy ekspresowe. Wybrać można ten bank, który jest w stanie jak najwięcej pójść na ustępstwa wobec przyszłego klienta, czyli zrezygnować z jak największej ilości opłat, które tradycyjnie banki pobierały.

Warto również pamiętać w kontekście opisywanego procesu, że bank dzisiejszego świata powinien mieć dobrze rozwinięty segment płatności elektronicznej, standardem musi być również możliwość płacenia telefonem czy systemem Blik. W dobie dzisiejszej technologii i tego, że większość rzeczy kupuje się w Internecie lub płaci bezgotówkowo warto pamiętać, że bank oprócz tego, że musi być sprawdzony, powinien być również rozwojowy i dbać o stałe powiększanie swojej oferty. Nawet jeśli wspomniane wyżej ustępstwa są znaczne, bank, który nie wprowadza innowacji np. od paru lat wydaje się być zacofanym, a w pewnym momencie może stać się niezdolnym, aby udźwignąć potrzeby nowoczesnego klienta.

Z powodu, że rośnie znaczenie technologii w życiu człowieka bank nie musi być już blisko. Wielość rzeczy, które można zrobić drogą elektroniczną sprawia, że nie potrzeba już powoli tak wielu placówek terenowych danych banków. Warto jednak podkreślić, że bliskość lokalu powinna mieć duże znaczenie dla osób, które nie lubią używać nowoczesnych technologii, a kwestiach finansów trzymają się metod tradycyjnych. Bank, który bierzemy pod uwagę warto również przeanalizować pod każdym względem, szczególnie tego czy jest w pełni wiarygodny i pełny zaufania.

bankomat

Nikt bowiem nie chce znaleźć się w sytuacji, w której jego własny bank poniósł materialną stratę. Trzeba pamiętać, że lokując fundusze np. na lokacie zgadzamy się na obrót tych pieniędzy w toku grania akcjami i obligacjami. Jeśli bank upadnie przez niewłaściwe prowadzenie przez niego tego typu biznesu, może być to niezwykle problematyczne dla tracącego swoje oszczędności klienta.

Zaufanie i dobre opinie o banku to więc podstawa tego, aby czuć się bezpiecznym o swoje pieniądze, a co za tym idzie o los swój oraz najbliższych. Ciężko dzisiaj o zupełnie obiektywne autorytetu, ale spróbować poszukać ich można – z pewnością w Internecie oraz gazetach tematycznych znajdzie się mnóstwo informacji na temat rzetelności banków działających na terenie Polski. Istnieją specjalne wskaźniki i rankingi, które ułatwiają wybór.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here