imie dla dziewczynki

Wybór imienia dla dziecka to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmują młodzi rodzice. Bardzo często kwestie imienia budzą wiele kontrowersji, jak także wynikają z indywidualnych upodobań. Nie ma się co dziwić, imię pozostaje z nami na całe życie. Na imiona dla dzieci także jest moda. Decyzja o nadaniu imienia rzeczywiście budzi żywe emocje, dlatego postaramy się pomóc rozwiązać ten jednak bardzo przyjemny problem. Sprawdźmy więc, z jakim trendy w imionach dla dziewczynek dziś mamy do czynienia i co będzie modne w najbliższej przyszłości. Zatem jeśli spodziewasz się dziewczynki, dowiedz się jakie imiona są modne.

Ranking imion bieżącego roku

W każdym roku mamy do czynienia z popularnymi imionami dla dzieci. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z imionami, które brzmiały bardzo delikatnie i miękko, jak na przykład Julia, Maja, Zuzanna, Zofia, Hanna, Lena, Alicja, Oliwia, Amelia oraz Aleksandra.

Są to imiona, które najczęściej były nadawany w bieżącym roku. Co więcej, w ostatnim czasie mamy popularyzację imion starszej generacji, takich jak Kasie, Marysie, Anie, Zosie oraz Małgosie.

Czym kierujemy się przy wyborze imienia dla dziecka?

O imieniu dla dziecka najczęściej decyduje nasz gust. Nie jesteśmy przecież w stanie wybrać imienia, które będzie podobało się dziecku. Dokonując wyboru, sięgamy bardzo często do księgi imion, gdzie wyszukujemy ich znaczenia lub nie zwracając na nie uwagi, szukamy takiego, które po prostu odpowiada naszym upodobaniom. Pochodzenie imienia jest rzeczywiście dla większości rodziców stosunkowo ważną kwestią. Co więcej, niektórzy z rodziców mają z góry zaplanowane, że dziecko będzie nazywało się po babci, dziadku, przodku, który odegrał dla ich życia ważną rolę. Czy istnieją określone bazy imion, z których jeszcze czerpiemy inspirację? Z całą pewnością będzie to świat celebrytów. Często rodzice chcą, aby ich dziecko nosiło imię, o którym „się mówi”, czyli pochodzące od jakiejś znanej gwiazdy. Mamy Barbarę, Różę, Bognę czy Janinę. Wśród córek gwiazd bardzo często mamy do czynienia z Zosiami i Helenkami. Lena, Halszka i Milena to kolejne imiona, które są dość popularne w ostatnich latach.

imiona dla dziewczynek - trendy ostatnich lat

Nietuzinkowe imię dla dziewczynki

Już od wielu lat mamy styczność z modą na udziwnienia w ramach wyboru imienia dla dziecka. Istnieje powszechna tendencja, że każde dziecko, skoro ma być oryginalne, powinno mieć także unikatowe imię. Rodzice bardzo często podejmują decyzję o amerykańskich imionach. Ten trend na szczęście zaczyna zanikać na rzecz naszych polskich pięknych imion , które pochodzą z naszej tradycji. Często jednak można spotkać: Deborę, Zarę, Korę, Irmę, Mirosławę, Tosię, Almę, Aminę, Salmę, ale też Carmen, Poziomkę, Karlę, Majkę, Unę, Teonikę czy Dajanę.

Jakie zatem imię nadać dziewczynce?

Wybieranie imienia jest jedną z ważniejszych kwestii młodego małżeństwa. Co ciekawe wśród Prasłowian panowało przekonanie o złych demonach, dlatego dopiero, gdy dziecko przeżyło okres noworodkowy nadawano im właściwe imię. Do tego czasu dzieci nazywano Niemoja, Nikt, Niemój. Dlatego wiele rodziców staje przed dylematem czy lepiej wybrać imię tradycyjne czy jednak bardziej niespotykane? To temat do indywidualnego rozpatrzenia.

Niemniej jednak zawsze należy wziąć pod uwagę stronę dziecka. Czy ja chciałabym się tak nazywać?  Ważne jest, aby dziecko nie miało przez imię problemów wśród rówieśników.

Może to źle wpłynąć na jego późniejszy rozwój i dorasatnie w grupie. Dlatego wybór imienia powinien być także bardzo rozsądny.

Jedni z rodziców rzeczywiście skłaniają się ku nietuzinkowym imionom, inni wybierają dla dziecka skromne imię, a co więcej z tradycją. Kierowanie się własnym gustem nie jest do końca dobre. Warto przyjrzeć się nie tylko modzie, ale też przekonaniom innych. Nie wybieramy przecież imienia dla siebie. Co jest ważną kwestią, to zgodność rodziców w stosunku do wyboru imienia. Ważne, aby było ono wybrane wspólnie, dlatego warto szukać, dopóki nie znajdzie się odpowiedniego. Kiedyś była Julia, dziś mamy Zosię. Moda na imiona przemija, dlatego należy traktować ją nieco z przymrużeniem oka. Nie powinna ona wpływać na nasze upodobania.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here