Jak pozbyć się cellulitu?

Walka z cellulitem nie jest prosta. Gładka i jędrna skóra to marzenie każdej kobiety, niestety nie każda kobieta może się taką skórą pochwalić. W celu pozbycia się cellulitu kobiety stosują kremy antycellulitowe, wykonują ćwiczenia i poddają się różnym masażom. Niestety walka z cellulitem należy do tych trudniejszych i oczekując zadowalających efektów dobrze jest skorzystać z zabiegów w gabinetach kosmetycznych, na przykład z endermologii.

Wszystko o endermologii

Zabieg endermologii cieszy się dużą popularność, przede wszystkim dlatego, że jest to zabieg nieinwazyjny. Zabieg ten wykonuje się przy pomocy masażu specjalną głowicą. Urządzenie do masażu składa się z dwóch rolek i systemu ssącego. Tkanki są w ten sposób rozciągane, zostaje wyprodukowanych więcej włókien kolagenowych, skóra staje się jędrniejsza, a cellulit zostaje zredukowany. Warto zdecydować się na zabieg endermologii przede wszystkim dlatego, że jest on dużo bezpieczniejszy w porównaniu z liposukcją, która jest metodą inwazyjną.

Endermologia efekty

Niestety stosując endermologię nie możemy spodziewać się całkowitej utraty cellulitu, a jedynie zmniejszenie jego oznak. Przede wszystkim, aby efekty były widoczne, zabieg należy stosować regularnie. Najważniejszym efektem endermologii jest ujędrnienie skóry, jej widoczne wygładzenie i odmłodzenie. Istnieją również badanie, które udowadniają, że zabieg endermologii zmniejsza obwód ciała, a więc jest również zabiegiem modelującym sylwetkę. Możliwe jest utracenie nawet 5 cm w talii.

Endermologia cena zabiegu – czy to się opłaca?

Cena zabiegu endermologii waha się od 50 do 150 zł – wszystko zależy od tego, które partie ciała mają być temu zabiegowi poddane. Dużo taniej wychodzi zakupienie karnetu na 10 – 15 wejść. Jest to bardziej opłacalne i motywuje do przyjścia na kolejne zabiegi. Niestety jednorazowe wykonanie endermologii nie przynosi widocznych efektów. Cena sesji zabiegów jest porównywalna do ceny jednego zabiegu liposukcji. Wiele osób twierdzi, że endermologia jest korzystniejsza od liposukcji, nie tylko cenowo, ale również z powodu większego bezpieczeństwa zabiegu. Należy pamiętać, że aby efekty były jak najlepsze, należy dodatkowo stosować dietę i regularnie ćwiczyć. To sprawi, że ryzyko ponownego wystąpienia cellulitu spada do zera. Endermologię poleca się osobom w wieku od 30 do 45 lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here