Okna dopasowane do wystroju wnętrza

Podpowiadamy, w jaki sposób dobierać okna do domu.

Czy brać pod uwagę kolor dachówki, elewacji, drzwi, a może raczej najważniejsze są elementy wystroju wnętrza? Czy ważny jest rodzaj i kolor podłogi, mebli, a może stylu, w jakim urządzona została nieruchomość? Jakie czynniki dekoracyjne trzeba brać więc pod uwagę? A może należy patrzeć jedynie na funkcjonalność i najlepszą jakość okien? Jeśli musisz zdecydować o wyborze konkretnych okien, ten artykuł stanie się ogromną pomocą. Dowiedz się więcej już teraz.

Okna a wygląd zewnętrzny nieruchomości

Okazuje się, że nie ma jednego wyznacznika, zgodnie z którym należy dobierać okna do domu. Większość inwestorów patrzy jednak na estetykę wystroju zewnętrznego. Ramy okienne dobiera się więc do koloru stolarki drzwiowej, do koloru dachówki czy balustrad balkonu. Wtedy całość komponuje się naprawdę stylowo i widoczne jest konkretne przemyślenie całego projektu.

Należy jednak pamiętać, że kolor ram okna to nie wszystko. Zgodnie ze sztuką stolarską warto zwracać uwagę na jakość okien. Coraz częściej wybierane są więc duże, przestronne okna drewniane. Kraków, Warszawa, Gdańsk i inne większe miasta w naszym kraju na szczęście oferują spory wybór w tym zakresie. Okna drewniane mają wiele zalet, są nie tylko trwałe, ale świetnie można je dopasować do każdej stylizacji domu. W odróżnieniu od białych okien plastikowych można w ich wypadku wybierać kolory ram.

Wnętrza klasyczne

Domownicy mogą również wybierać okna, patrząc przede wszystkim na wnętrze nieruchomości. Przecież to właśnie w poszczególnych pomieszczeniach domu spędzamy najwięcej czasu.

Ciekawostką może być fakt, że nowoczesne okna można dopasowywać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Oznacza to, że możliwy jest wybór ich wielkości czy funkcjonalności, ale także kolorów ram. Z zewnątrz mogą być zupełnie innej barwy niż po tej wewnętrznej stronie. Daje to ogromne możliwości aranżacji domu po obu stronach okien.

We wnętrzach klasycznych doskonale sprawdzą się okna o uniwersalnym rozmiarze w ramie drewnianej. Te nadają przytulność i pasują zawsze, niezależnie od dekoracyjnych dodatków.

Wnętrza nowoczesne

W nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się raczej okna z ramą PCV, chociaż w ostatnich sezonach coraz częściej stawiano również na drewno w nowej, modernistycznej odsłonie. Nowoczesne okna są na pewno większe, nierzadko stanowią nawet zamiennik standardowych, murowanych ścian. W ich przypadku chodzi o dostarczenie wnętrzu przestronności i idealnego doświetlenia pomieszczeń. W ich przypadku należy zwrócić uwagę na profesjonalny montaż. Nie można przecież dopuścić do powstawania niekorzystnych mostów termicznych, które wpłyną na efekt uciekania generowanego w domu ciepła. To dlatego montaż musi być przeprowadzany przez profesjonalną ekipę, która dobierze odpowiednie elementy do osadzania okna w murze. Właściwa musi być kotwa do drewna, pianka, folie paroprzepuszczalne oraz paroszczelne – ich jakość wpłynie na funkcjonowanie okien przez kolejnych kilkanaście lat. Wszystko ma być zgodne z trendem nieruchomości pasywnych, które budowane są w myśl korzystnej ekologiczności. Chodzi więc nie tylko o nowoczesną formę całej nieruchomości, ale też styl życia domowników.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here