wyposażenie placówek medycznych

Placówki medyczne potrzebują wielu przedmiotów jednorazowych. Są one wyjątkowo szybko zużywane podczas codziennej pracy, dlatego powinny znajdować się w każdej placówce w odpowiednich ilościach. Jakie przedmioty mogą się wśród nich znaleźć?

Wszystko do zastrzyków

Wykonywanie zastrzyków oraz pobieranie krwi od pacjentów to rutynowe działania, które każdego dnia wielokrotnie przeprowadzane są w placówkach medycznych. Zarówno w celach diagnostyki chorób, profilaktyki, jak i oceny, czy dana osoba może pracować w wybranym zawodzie, niezbędne jest pobranie krwi i przeprowadzenie analiz. Z kolei podawanie lekarstw i szczepionek wiąże się w większości przypadków z wykonaniem zastrzyku. Wiele substancji czynnych jest również wprowadzanych do krwi pacjenta w postaci wlewu dożylnego, popularnie zwanego kroplówką.

W celu wykonania tych wszystkich zadań personel medyczny musi posiadać odpowiednia ilość przedmiotów takich jak igły, strzykawki, wenflony czy jałowe gaziki, niezbędne do miejscowej dezynfekcji miejsca wkłucia. Zaopatrzenie w nie to jest niezbędne do prawidłowej pracy każdej placówki.

Drobny zabieg, jakim jest zastrzyk czy pobranie krwi, wymaga także użycia odpowiedniego środka antyseptycznego, który gwarantuje bezpieczeństwo pacjentowi.

Gaziki i kompresy

Kolejnym przykładem często wykorzystywanych w placówkach medycznych artykułów, są kompresy i gaziki. Służą między innymi do oczyszczania powierzchni skóry przed wspomnianymi wcześniej zastrzykami, a także w celu wykonania innych, drobnych zabiegów. Kompresy z kolei wykorzystywane są głównie do zaopatrywania ran, chroniąc je przed otarciem, zabrudzeniem czy dostaniem się do nich drobnoustrojów.

Jednorazowe sprzęty ochronne

Niemniej ważna jest ochrona pracowników, mających styczność z pacjentami, w szczególności z tymi, którzy są czymś zakażeni. Dlatego każda placówka powinna posiadać zapas środków ochrony osobistej, takich jak jednorazowe rękawiczki, maseczki na twarz, czepki czy osłony na obuwie. Warto przy tym zwrócić uwagę, aby jednorazowe przedmioty były wysokiej jakości, dzięki czemu istnieje większa pewność, iż nie przedziurawią się przez przypadek w trakcie wykonywania pracy.

Niemniej ważny jest odpowiedni dobór rodzaju rękawiczek ochronnych, które w zależności od materiału wykonania i dodanych do nich komponentów, mogą chronić przed różnymi czynnikami. Poczynając od zwykłych rękawiczek chroniących przed podstawowymi czynnikami zagrożenia (np. krew, drobnoustroje), aż do tych, które mają specjalistyczne zastosowanie i mogą chronić między innymi przed żrącymi substancjami.

Różnego rodzaju rękawiczki, a także inne ochronne zaopatrzenie medyczne znajduje się w hurtowni Ewa-Medical. Jeśli poszukujesz wiec wyposażenia do codziennej pracy twojej placówki, polecamy ci skorzystać właśnie z usług tego sklepu online.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here