Labioplastyka – zabieg dla urody

0
975

W dzisiejszych czasach medycyna stoi na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu ludzie mogą żyć znacznie dłużej i nie zapadają na choroby, które jeszcze sto lat temu były śmiertelne. Również medycyna estetyczna rozwija się nieustannie, z jej pomocą można poprawić wygląd praktycznie każdej części ciała i zyskać więcej pewności siebie. Zabiegi medycyny estetycznej dotyczą także żeńskich organów płciowych, a dokładnie warg sromowych, które można zmniejszyć w ramach labioplastyki.

Czym jest labioplastyka?

W trakcie swojego rozwoju człowiek przybiera różne formy, niektóre osoby mogą cieszyć się regularną budową ciała, inne natomiast muszą zmagać się z jego niedoskonałościami. Również wargi sromowe bywają bardziej lub mniej symetryczne i chociaż nie są częścią ciała, którą na co dzień oglądają inni ludzie, to nadal ich nieregularny kształt jest powodem do kompleksów. Labioplastyka to zabieg, który pozwala każdej kobiecie cieszyć się z symetrycznej budowy swoich warg sromowych. Procedura nie jest zbytnio inwazyjna, w trakcie zabiegu lekarz z pomocą odpowiednio przeprowadzonych nacięć zmniejsza wargi sromowe i nadaje im kształt pożądany przez pacjentkę. W zależności od potrzeb operacja chirurgiczna może obejmować obie pary warg sromowych lub tylko jedną z nich. Przeważnie labioplastyka dotyczy korekcji mniejszych warg sromowych, które nieestetycznie wystają poza te większe. Chociaż taka budowa organów płciowych kobiety nie zagraża jej zdrowiu lub życiu, to wygląda to szalenie nieestetycznie i jest przyczyną kompleksów. Zmniejszanie warg sromowych jest prostym zabiegiem, który wykonuje się pod znieczuleniem miejscowym, nie jest wymagana narkoza, przez co procedura jest mniej inwazyjna.

Gdzie przeprowadzić zabieg?

Osoby mieszkające w Warszawie, które nie są zadowolone z kształtu swoich warg sromowych, mogą zgłosić się do kliniki estetycznej Elite. Chociaż zabieg labioplastyki jest bezpieczny, to jak w przypadku każdej procedury medycznej przed jego rozpoczęciem są przeprowadzane rutynowe badania. Przede wszystkim przeprowadzana jest morfologia, badany jest wskaźnik krzepliwości krwi oraz sprawdzany poziom elektrolitów. Rekonwalescencja po zabiegu jest stosunkowo łagodna, na wargach sromowych pojawia się obrzęk, który powinien całkowicie zniknąć w ciągu 2 tygodni. Pacjentka może w tym czasie skarżyć się na swędzenie i lekkie pieczenie miejsc intymnych. Wargi sromowe są przeważnie zszywane z pomocą szwów rozpuszczalnych, a jeśli wykorzystano inne, to zostaną one zdjęte po tygodniu od zabiegu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here